Witek nadaje

Witek nadaje #25: o pomiarach sieci z Łukaszem Zbiciakiem z Systemics PAB

Jak wyglądają profesjonalne pomiary sieci? Czy jadą dwa samochody, a kierowcy dzwonią między sobą i „na ucho” oceniają jakość połączenia, a prędkość sprawdzają za pomocą serwisu speedtest.net? Rzeczywistość jest o wiele bardziej skomplikowana, a pokazujemy ją w najnowszym odcinku "Witek nadaje". Niedawno profesjonalne, ogólnopolskie testy jakości sieci komórkowych zamówił UKE. Zamówienie na 400 godzin pomiarowych za prawie 300 tys. zł wygrała firma Systemics PAB. http://telepolis.pl/wiadomosci/-aktualizacja-pierwsze-informacje-z-badania-jakosci-sieci-przez-uke,2,3,35290.html W dzisiejszym odcinku pokazujemy jak wygląda samochód pomiarowy. To jednak tylko jeden z elementów całej układanki. Po zgraniu danych z sesji pomiarowej, surowe dane ładowane są na serwery, a tam przetwarzane. W ten sposób uzyskuje się obszerną dokumentację zawierającą m.in. dokładne mapy z jakością pokrycia terenu.


w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-145-103-69.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

najpopularniejsze

najczęściej komentowane